Znajdziesz tu notatki z mojego życia w Italii. Dowiesz się, jak poznaję Włochy podczas wędrówek oraz w kontakcie z kulturą, literaturą i z wszystkim co włoskie. Opisuję swoje wrażenia z podróży bliższych i dalszych. Piszę o tym co mnie zaciekawiło, zatrzymało uwagę, skłoniło do refleksji. Zapraszam.

środa, 21 stycznia 2015

La nonna e il suo nipotino


Dziś zadzwonił do mnie mój wnuczek Przemek i złożył mi życzenia. W języku włoskim babcia to nonna, a wnuczek- nipotino.  Bardzo kocham mojego wnuka i jestem szczęśliwą babcią :-)
                                               Sono molto felice nonna :-)

9 komentarzy:

 1. Slicznie wygladacie:)

  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A jak po włosku brzmi: szczęśliwy dziadek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziadek w języku włoskim to il nonno, a więc możesz powiedzieć- Sono molto felice nonno:-) Pozdrowienia dla Ciebie i Twojego wnuka, małego Jurka.

   Usuń
 3. Zapisuję się na kurs błyskawicznego włoskiego. Oczywiście na tym blogu. Ciekawie byłoby gdybyś dała kilka podstawowych lekcji.
  Dziękuję w imieniu Jerzyka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karolu, mam dużo, a nawet bardzo dużo jeszcze do zrobienia w kierunku poznania języka włoskiego, wtrącam do tytułów, albo wpisów włoskie słownictwo, bo to dla mnie sposób i motywacja do poznania języka włoskiego. Obiecuję jednak, że jak tylko poczuję się na siłach, to lingwistycznych lekcji w zakresie podstawowym udzielę. Niedziela zapowiada się słonecznie i jest ciepło + 13 stopni jedziemy nad jezioro troch zażyć sportu:-) Pozdrawiam.

   Usuń
 4. Świetne zdjęcie, mój wnusio chyba w podobnym wieku ale w innej części świata, niestety... strasznie tęsknię.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu rozumiem Twoją tęsknotę za wnukiem, takie czasy, że nasze rodziny porozrzucane po świecie.Dzieląca odległość wzmaga tęsknotę za bliskimi na osobami, za miejscami i wszystkim tym co zostawiliśmy w kraju, ja też bardzo tęsknię za wnukiem, ale przyjeżdża do mnie w lutym na dwa tygodnie. Już się bardzo cieszę:-)

   Usuń