Znajdziesz tu notatki z mojego życia w Italii. Dowiesz się, jak poznaję Włochy podczas wędrówek oraz w kontakcie z kulturą, literaturą i z wszystkim co włoskie. Opisuję swoje wrażenia z podróży bliższych i dalszych. Piszę o tym co mnie zaciekawiło, zatrzymało uwagę, skłoniło do refleksji. Zapraszam.

czwartek, 8 czerwca 2017

Fotorelacja z Grande Parata w WatykanieZanim  zrelacjonuję  mój niedawny  pobyt w Rzymie, najpierw przedstawię Wam  szybką fotorelację z barwnego  wydarzenie muzycznego, które niespodziewanie miałyśmy okazję oglądać w Watykanie w  sobotę 27 maja. Była to IX GRANDE  PARATA, czyli przemarsz  grup folklorystycznych z  Bawarii przy akompaniamencie orkiestr dętych. Jak się okazuje Grande Parata   stała się już tradycją w Rzymie, co roku w maju  mieszkańcy Bawarii z okazji święta patrona Bawarii przyjeżdżają do Watykanu i  przez  trzy dni  zaznaczają swoją tu  obecność. Przemarsz był naprawdę imponujący, sami popatrzcie. ZapraszamJ    


2 komentarze:

 1. Barwne, piekne widowisko.I świetnie pokazane na zdjęciach.
  Cieszy, że jest tyle osób, którym chce się działać i czynić piękno podtrzymując swą tradycję, ktróra tak chciałoby się wyrugować z życia publicznego.

  Przesyłam moc ciepłych pozdrowień do Italii.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za pozostawione tu ślady odwiedzin, w czasach gdzie coraz bardziej słowo wypierane jest przez znaki i obrazki, bardzo cenię każdy zapis od czytelników. Serdecznie pozdrawiam z upalnej Italii:-)

   Usuń