Znajdziesz tu notatki z mojego życia w Italii. Dowiesz się, jak poznaję Włochy podczas wędrówek oraz w kontakcie z kulturą, literaturą i z wszystkim co włoskie. Opisuję swoje wrażenia z podróży bliższych i dalszych. Piszę o tym co mnie zaciekawiło, zatrzymało uwagę, skłoniło do refleksji. Zapraszam.

poniedziałek, 11 maja 2009

Valeggio Veste Il Vintage 2009. "Recyklingowe" wydarzenie modowe


 

Valeggio Veste Il Vintage  to ciekawe przedsięwzięcie  dla amatorów rzeczy używanych.

To nie tyle targ starzyzną, co  modowe  wydarzenie połączone z handlowaniem nie tylko starzyzną tekstylną, ale rzeczami używanymi różnego asortymentu. 
Poszukujący inspiracji, do wykorzystania starych przedmiotów, mają szansę na odnalezienie tu czegoś  niekonwencjonalnego, co zaspokoi ich oryginalny gust i smak.
Wiele z tych niewspółczesnych bambetli nie nazwałbym przeżytkiem, bezwartościowymi rupieciami, gdyż, to bardzo poszukiwany towar,  wykorzystywany przez miłośników starzyzny na własny użytek.

Centrum miasteczka  aktywowane "recyklingowym" wydarzeniem  ożywiło się. 
Jest gwarnie i wesoło,  z różnych miejsc  dochodzi  muzyka.  Przy straganach gęstnieje od zainteresowanych i oglądających osób. 


Stare kufry 

Stare kufry pobrzmiewają echem dawnych przygód, przywołują wspomnienia z dzieciństwa. Wystawione na sprzedaż  liczą na odbycie jeszcze jednej podróży w swym walizkowym życiu. Kanciaste walizy retro, wielkie,  jak towarowe skrzynie,  nie nadają się na ozdoby na półkę. Te z najbardziej rozpoznawalnym monogramem  LV  mają szansę  stać się elegancką dekoracją wnętrz. Oryginalne uchwyty, zamki na klucz i metalowe okucia to unikatowe detale ozdobne niespotykane we współczesnych termoplastycznych walizkach podróżnych.


Rękawiczki

Rękawiczki obok torebki to wciąż ważny element kobiecego stroju, dodają  elegancji i szyku. Wśród tej części garderoby damskiej -  skórzane, satynowe, długie i eleganckie, szyte na miarę.Kapelusze

Budzą sentyment  kapelusze o wymyślnych kształtach, a razem z nimi wielkie ozdobne pudła do przechowywania. 


Okulary 

Chętnie przymierzane i oglądane okulary  przeciwsłoneczne pamiętają lata sześćdziesiąte, siedemdziesiąte, osiemdziesiąte, dziewięćdziesiąte. W  tej dziedzinie moda  szybko się zmienia, ale stare fasony wciąż wracają do łask.

Zaciekawia stara maszyna do szycia marki Singer, bibelot na szpilki w kształcie buta, mydło krawieckie. Gdzie to wszystko się uchowało? Szkoda pozbywać się ich tak po prostu, bo zawsze znajdzie się ktoś, komu będą niezbędne.

Wystawy prac  Gianluca Barbieri

Na  targu starzyzny nie zabrakło  współczesnego akcentu - ulicznej galerii.  Wystawa prac  Gianluca Barbieri to  futurystyczne wizje z wykorzystaniem recyklingu. Abstrakcyjne collage  ukrywają w kolorowej plątaninie stare damskie buty, złowione niczym muchy w pajęczynę.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz