Znajdziesz tu notatki z mojego życia w Italii. Dowiesz się, jak poznaję Włochy podczas wędrówek oraz w kontakcie z kulturą, literaturą i z wszystkim co włoskie. Opisuję swoje wrażenia z podróży bliższych i dalszych. Piszę o tym co mnie zaciekawiło, zatrzymało uwagę, skłoniło do refleksji. Zapraszam.

poniedziałek, 1 września 2014

Pożegnanie wakacji

 

Wakacje, jak zawsze skończyły się zbyt szybko. Nieuchronnie  odchodzi  lato i przepełnia nas poczucie  nostalgii. Na szczęście zostały fotografie, a na nich zarejestrowane  wspólnie przeżyte chwile i miejsca. Przeglądając zdjęcia można choć we wspomnieniach przywołać minione wakacje i lato. W tym  roku wakacje obfitowały  w interesujące zdarzenia, których bohaterem był nasz niespełna czteroletni wnuk Przemek. Czas mijał szybko, a intensywnie przeżywane dni  zazwyczaj  zamykałam zasypiając przy czytaniu bajek na dobranoc. Nauczyłam się na pamięć "Krecika i orzeł" i żeby się  nie znudzić dziecięcą lekturą, rozwijałam wątki.


Zainteresowania Przemka oscylowały wokół średniowiecznych zamków,  uroczych górskich zakątków i basenu. Razem z wnukiem zdobywaliśmy więc średniowieczne zamki, przecieraliśmy górskie szlaki i korzystaliśmy z wodnych atrakcji kąpieliska Caovur.  
Łapałam w obiektyw piękne widoki, stare mury zamkowe i emocje malujące się na dziecięcej buzi Przemka. Przeglądanie fotografii przynosi ukojenie,  uśmiecham się do miłych wspomnień i dzielę się nimi z wami.      
  

    
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz