sobota, 11 października 2014

Valeggio Veste IL Vintage. Powrót do modowej przeszłości. Część 1


Zamiłowanie Włochów  do mody i  rzeczy z przeszłości.  

W minioną  niedzielę  w Valeggio działo się modowo. Valeggio Veste Il Vintage, bo tak dokładnie nazywa się wydarzenie inspirowane modą i stylem Vintage. To już 12 edycja tego ciekawego przedsięwzięcia modowego, które przez  kilka niedziel  w roku ożywia  miasteczko i przyciąga zainteresowanych modą i ubraniami z poprzednich dekad.
 
 
Valeggio Veste Vintage to raj dla ciuch - hunterów  z dużą wyobraźnią, poszukujących modowych inspiracji w ubraniach z innej  epoki, to świetna okazja dla indywidualistów podążających za światowymi trendami  na znalezienie oryginalnych zestawień czegoś starego z nowym, to sprzyjająca sposobność dla romantyków  na spotkanie z  rzeczami  skrywającymi  różne  historie z przeszłości,  to w końcu szansa  dla pozostających w opozycji do używanych rzeczy, na zmianę nastawienia i odkrycie, że stare rzeczy potrafią błyszczeć swoim pięknem, jeśli tylko  da im się szansę na drugie życie. 
Centrum miasteczka  zamieniło się w gwarne targowisko. Nawet budynek Municipio  stracił   urzędową powagę, udekorowany  w kolorowe  plakaty z poprzednich edycji.  Gęsto rozstawione płócienne  parasole skrywały stoiska wszelakiego  asortymentu.

Momentami było tłoczno i trzeba się było przeciskać pomiędzy kramami, albo dać się ponieść fali przechodniów. W kafejkach  przyjemność smakowania  un caffe macchiato  dopełniało podziwianie młodzieży ubranej z fantazją i przechadzającej się ze swobodą, jak  na modowym wybiegu. Zobaczcie sami.

    
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
  

 
 

 
 
 
Przygotowałam  fotoreportaż z Valeggio Veste IL Vintage. Wkrótce część o starej biżuterii.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz