Znajdziesz tu notatki z mojego życia w Italii. Dowiesz się, jak poznaję Włochy podczas wędrówek oraz w kontakcie z kulturą, literaturą i z wszystkim co włoskie. Opisuję swoje wrażenia z podróży bliższych i dalszych. Piszę o tym co mnie zaciekawiło, zatrzymało uwagę, skłoniło do refleksji. Zapraszam.

niedziela, 28 grudnia 2014

Szydełkowe gwiazdki

stelle di neve 

W tym roku nie mieliśmy białych świąt. Za to wczoraj poranek przywitał nas niespodziewanie białą aurą. Za oknem krajobraz wypiękniał zrobiło się odświętnie.
W domu, na gałązkach choinkowych też zawisły śniegowe płatki. To  moje pierwsze śniegowe gwiazdki wydziergane na szydełku, więc je prezentuję.

                                                            stelle di neve

Pierwsze opady śniegu zawsze wywołują u mnie dziecięcą radość i chęć bezpośredniego kontaktu z  ośnieżoną  naturą. Podczas spaceru  cały czas  trwała śniegowa zadymka, scenografia była bajkowa. Wrażenia  pozostały, żałuję, że nie zabrałam aparatu i nie mogę pokazać, jak było pięknie.

Śniegu napadało w ciągu dnia gruba warstwa. Sąsiad  dla swojego małego synka ulepił bałwana. Utrwaliłam  na fotografii pu -pazzo di neve obawiając się, czy przetrwa do jutra w nienaruszonym stanie, tym bardziej, że bardzo się przechylił.                                                            pu -pazzo di neve


stelle di neveBrak komentarzy:

Prześlij komentarz