Znajdziesz tu notatki z mojego życia w Italii. Dowiesz się, jak poznaję Włochy podczas wędrówek oraz w kontakcie z kulturą, literaturą i z wszystkim co włoskie. Opisuję swoje wrażenia z podróży bliższych i dalszych. Piszę o tym co mnie zaciekawiło, zatrzymało uwagę, skłoniło do refleksji. Zapraszam.

piątek, 30 stycznia 2015

Carnavale di Venezia z cyklu "Fotomigawka z Italii"Carnevale di Venezia szaleństwo błaznowania i harcowania zaczyna się w tym roku dokładnie 31 stycznia i trwać będzie przez dziesięć dni poprzedzających początek Wielkiego Postu, aż do Środy Popielcowej.

W ostatni dzień karnawału tz. Mardis Gras na Piazza San Marco odbywa się wielki karnawałowy bal. W inne dni też nie brakuje atrakcji, są bale przy dźwiękach barokowej muzyki, pokazy sztucznych ogni, historyczne spektakle, parada gondoli, występy kuglarzy, koncerty muzyczne znanych artystów.

O karnawale w Wenecji i swoim tam pobycie pisałam tutaj.
O maskach karnawałowych tutaj.  Zapraszam
Załączam również link na stronę internetową z tegorocznym programem karnawałowym w Wenecji http://www.carnevale.venezia.it/

2 komentarze:

 1. Karnawał wenecki to już tradycja wielowiekowa, wyobrażam sobie jak tam musi być fantastycznie. Obejrzałam Twoje zdjęcia z karnawału i bardzo mi się podobają, maseczka z piórami świetna :)

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wenecja jest dla mnie miejscem wyjątkowym i zawsze chętnie z wizytą się tam udaję. W czasie karnawału Wenecja to wielka scena dla przebierańców i maskarady, a dla pasjonatów fotografii takich jak Ty Aniu to okazja do zrobienia wyjątkowych fotek.

   Usuń