czwartek, 16 lipca 2015

Gardaland, "Uwolnij swoje emocje"


GARDALAND "Libera le tue Emozioni” * Lato to czas wypoczynku, lenistwa i oczywiście zabawy. Na wakacjach nie  trzeba trzymać się w ryzach, można wrzucić na luz, pozwolić sobie na  różne  szaleństwa i  przeżywanie radości z  zabawy na poziomie  dziecka.   


Niewątpliwie, taką krainą dziecięcych uciech,  jest GARDALAND, największy we Włoszech  Park Rozrywki położony w  malowniczej scenerii nad  Jeziorem Garda.  
Fascynującą panoramę na jezioro i park rozrywki można  podziwiać z  latającej wyspy FLYING  ISLAND  wznoszącej  się na wysokość 50 m. Tę atrakcję warto jednak zostawić  na koniec dnia, kiedy  w ciemnościach nocy, w granatowej tafli jeziora odbijają się  tysiące migoczących światełek. 

* libera le tue emozioni- uwolni twoje emocje

                                                             FLYING  ISLAND                                                     
Wakacyjne szaleństwo  w parku rozrywki można zacząć z samego rana o godz.10.00 i zakończyć o  23.00. Wesołe miasteczko zajmuje powierzchnię 60 hektarów i zaprojektowane jest tak, aby dostarczyć moc wrażeń, a specjalnie  przygotowane atrakcje to niezwykła kompilacja  dziecięcych marzeń, fantazji i przygody.  


Pierwszy raz odwiedziłam GARDALAND w 2009 roku i potem w kolejnych latach,  zawsze dobrze się bawiłam, choć z każdym następnym  rokiem uszczuplam  zakres atrakcji i odrzucam te z  dużą dawką  adrenaliny. W zeszłym roku  "królem" parku rozrywki i  przewodnikiem po  atrakcjach  w GARDALANDZIE   był nasz wnuk Przemek, stąd mój fotoreportaż.


Nastrój  radości  udziela się tu  każdemu, wystarczy przebywać wśród  uszczęśliwionych zabawą dzieci i  wspaniale bawiącej się młodzieży.


Daj  się ponieść rzece emocji, bo w GARDALAND   najważniejsza jest ZABAWA.Takimi słowami Park Rozrywki GARDALAND   zaprasza   wszystkich  spragnionych mocnych wrażeń i  niesamowitych  emocji. Nie ma tu ograniczenia wieku, czerpać radość ze  wspólnej zabawy mogą wszyscy, każdy znajdzie tu coś dla siebie.


Atrakcje  podzielone są na trzy kategorie: Fantazja, Przygoda, Emocje.


                                                                              BLUE TORNADO                

                     

Największą atrakcją ekstremalną jest  BLUE TORNADO, to odwrócony roller  coaster, krzesełka podwieszone są pod  torem i pasażerowie wiszą w powietrzu na wysokości 33 m. Tor ma długość 770 metrów i  rozwija szybkość 80 km/godz. 

Inne  mocne  akcenty  parku,  po których  adrenalina uderza do głów to:  
RAPTOR  ROLLERCOASTER, MAGIC MOUNTAN,  albo wieża swobodnego spadania z  wysokości 40 m.                                                      wieża swobodnego spadania 
                                                           
                                                           Kolejka górska MAMUT przenosi do krainy lodu. Wagoniki  pędzą z zawrotną szybkością przez zimne, północne krainy, pokryte śniegiem i lodem, przechylają się ostro na boki i po  licznych wstrząsach zatrzymują wreszcie obok owłosionego  mamuta.
 
SEQUOIA  ADVENTURE  to oryginalna kolejka roller coaster,   tor obraca się o 180 stopni aż sześciokrotnie i pasażerowie jadą do góry nogami.  

Gigantyczne wahadło TOP SPIN,  kręci się w różnych kierunkach i sprawia, że pasażerowie  wiszą  z głowami w dół.

Przerażający labirynt o piekielnej tematyce jest dla tych, którzy lubią zabawę z duchami i dziwnymi  potworami.  

Na terenie parku znajdują się również  zjeżdżalnie wodne  np. zjazd pontonem FUGA DA ATLANTIDE, albo  łódki pływające po wzburzonej rzece wokół buchającego ogniem wulkanu  JUNGLE RAPIDS.                                                          FUGA DA ATLANTIDE

                                                              TIME VOYAGERNie mniej wrażeń dostarcza trójwymiarowe kino TIME VOYAGER, w którym można odbyć podróż w podwodne przestworza. Małe i duże stworzenia morskie przepływają tuż przed nosem, na wyciągnięcie ręki. Fantazję pobudzają efekty specjalne, ruchomy fotel, rozpylona w powietrzu woda.                                                 klasyczna karuzela rodzinna


Dla najmłodszych jest szeroka  gama klasycznych  karuzeli, kolejka dookoła parku, podróż VOLAPLANO, karuzela filiżanki, wieża swobodnego spadania  oraz największa atrakcja dla MAGICZNY DOM  na drzewie z symulatorami ruchu wewnątrz i tarasem widokowym na okolice.

                                                         MAGIC HAUSE                                                                           MAGIC HAUSE


Ponadto na terenie parku znajduj się kilka barów i restauracji, kiedy w żołądku zaczyna burczeć można zaspokoić doskwierający głód.


GARDALAND w rankingu 10  najchętniej odwiedzanych europejskich Parków Rozrywki  zajmuje miejsce ósme. Rocznie odwiedza go  około 3 mln osób. Bilety kosztują  37,5 euro od osoby dorosłej, dla dzieci do 10 tego roku życia, seniorów po 60 roku życia 31 euro, dla najmłodszych latorośli wstęp jest gratisowy, jeśli nie przekroczyły 1 metra wzrostu.


Latem  GARDALAND  otwarty jest od czerwca do września. Park działa również poza sezonem, w określone weekendy  organizując specjalne wydarzenia np. w październiku i listopadzie "Halloween", w grudniu i w styczniu "Magiczną Zimę",  we wrześniu "Magiczną Noc", w kwietniu "Eurochocolate".  Obok Parku Rozrywki znajduje się  akwarium -Gardaland  SEA LIFE AQUARIUM przedstawiające świat wodnych stworzeń, pisałam o tym tutaj.
Obok karuzelowych szaleństw są w GARDALAND  miejsca spokojne. GARDALAND THEATRE proponuje występy magików, pokazy, fragmenty rewii, filmów muzycznych.


Szeroka  gama  rozrywki proponowana przez GARDALAND zapewnia doskonałą zabawę przez cały dzień pobytu, choć może okazać się, że na wypróbowanie wszystkich atrakcji,  potrzebne będą kolejne odwiedziny.


                                                podróż kolejką po krainie baśni
                                               karuzela  dla najmłodszych BABY CORSARO

                                                       karuzela FILIŻANKI


                               
                                                              plac z fontannami

10 komentarzy:

 1. Ładnie wygląda ten świat jak z baśni, no i fantastyczne atrakcje szczególnie dla dzieci i młodzieży, ja nie przepadam za takimi atrakcjami, ale czego nie robi się dla dzieci, a szczególnie dla wnucząt :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z roku na rok staję się bardziej obserwatorem, niż uczestnikiem tych szalonych zabaw, a Gardaland odwiedzam z wnukiem Przemkiem i bliższe mi tradycyjne karuzele.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny:-) W okresie wakacyjnym mocno weszłam w rolę babci i w związku z tym mam ogony we wszystkich innych dziedzinach życia, wieczorami szybko zasypiam w objęciach Orfeusza.

   Usuń
 3. Chciałbym się zapytać, jak długie są kolejki? Czy jest możliwe przejechanie się karuzelą nie czekając na to 30 minut?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sezonie wakacyjnym trzeba niestety odstać swoje w kolejkach trwających nawet do 50 minut, mniej tłoczno jest jesienią i wiosną.

   Usuń
 4. Dla mnie jest to fascynujący widok... ale zabierając tam małe dzieci to musi być dla nich najpiekniejszy prezent w życiu :) Świetny baśniowy klimat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój wnuczek był oczarowany miejscem i świetnie się bawił, a przez to i my, dorośli cieszyliśmy się razem z nim. To miejsce dostarcza dzieciom moc wrażeń i przeżyć, potem długo wspominają pobyt w baśniowej krainie Gardaland.

   Usuń
 5. jak oglądam to sobie przypoominam jak byłam tam zaledwie miesiąc temu :) wybawiłam się całkiem nieźle pomimo mojego wielkiego strachu, zdecydowałam się na kilka średniej 'strasznosci' atrakcji i mile wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdego roku w Parku Rozrywki przybywają nowe atrakcje, bardziej karkołomne, podziwiam tych, którzy przełamują swój strach i mają odwagę z nich korzystać. Bravo dla Ciebie, że się odważyłaś, to musi być bardzo satysfakcjonujące.

   Usuń