sobota, 1 kwietnia 2017

Wielkanocne stroiki, efekty mojej florystycznej pasji


W tym roku moja florystyczna pasja  urzeczywistniła się w wielkanocnych stroikach. Zrobiłam kilka kompozycji wielkanocnych na prezenty dla rodziny i przyjaciół. Kilka z nich uwieczniłam na fotkach i przedstawiam poniżej.

Cenię sobie  wszelkie wytwory ręcznie wytwarzane i choć czasem brakuje im do  doskonałości, to są wyjątkowe, bo  mają duszę i  niepowtarzalny urok. Doceniam wysiłek i kreatywność twórców,  wspaniale czujemy się, kiedy  ręce twórcy wyczarowują  dzieło  specjalnie dla nas. Podjęłam więc wysiłek  wykonania stroików wielkanocnych  wg własnych projektów, aby móc  obdarowywać bliskie mi osoby.     


Podstawę wielkanocnych  kompozycji   stanowiły uplecione przeze mnie  wieńce z pędów winobluszczu. Wybierałam  bardzo długie gałązki, zamykałam w okrąg i nawijałam kolejne warstwy. Cienkie końcówki zawijałam wokół brzegu i wtykałam między gałązki. Wieńce  wyschły , usztywniły się i nie rozpadały. Gotowe wykorzystałam jako bazę do dekoracji świątecznych w kształcie okręgu. Ozdobiłam żywymi gałązkami  bukszpanu,  kwiatami, jajkami w gniazdkach i innymi dekoracyjnymi elementami.    

Zapraszam do  autorskiej galerii wielkanocnych dekoracji, ucieszyłabym się gdyby moje kompozycje  zainspirowały  was do wykonania  podobnych wytworów świątecznych. 

Zdjęcia nie są najlepszej jakości, bo pod ręką był jedynie telefon komórkowy.

3 komentarze:

  1. Jestem pełna podziwu dla pomysłowości i wykonania. Stroiki są piękne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piekne dekoracje. POdziwiam i gratuluje talentu, droga Bozenko!! Pozdrawiam Cie serdecznie:-)

    OdpowiedzUsuń