Znajdziesz tu notatki z mojego życia w Italii. Dowiesz się, jak poznaję Włochy podczas wędrówek oraz w kontakcie z kulturą, literaturą i z wszystkim co włoskie. Opisuję swoje wrażenia z podróży bliższych i dalszych. Piszę o tym co mnie zaciekawiło, zatrzymało uwagę, skłoniło do refleksji. Zapraszam.

czwartek, 14 września 2017

Zbiory kiwi. W dolinie rzeki Mincio

We wrześniu  w dolinie rzeki  Mincio rozpoczynają się zbiory owoców kiwi. Plantacje kiwi wpisane są w krajobraz doliny  i nadają regionowi  swoistego kolorytu. 
Pola obsadzone drzewiastymi pnączami aktinidii chińskiej to często spotykany  element włoskiego pejzażu. Agrest chiński  znalazł  w Italii sprzyjające warunki  klimatyczne, pod jego  uprawę   przeznacza się duże powierzchnie. Drzewiaste pnącza aktinidii  rosną  tu niezwykle szybko i owocują obficie.Nie odmówiłam sobie przyjemności przespacerowania wzdłuż zielonych korytarzy tego niezwykłego ogrodu. Długie i wiotkie pędy rozpostarte na drewnianych podporach tworzą ocienione arkady. Owalne, brązowe i owłosione jagody aktinidii zwisają sponad trejaży tuż nad głową, wystarczy sięgnąć ręką... Wiadomo owoce prosto z drzewa  smakują najlepiej.  
Utrwaliłam miejsce w obiektywie i  prezentuję  efekty.  Brak komentarzy:

Prześlij komentarz