O mnie


Od kilku lat mieszkam w małym miasteczku na północy Włoch. Porzuciłam dawne życie mieszczucha i stare kłopoty. W nowym miejscu uczę się żyć wolniej codziennym rytmem. Staram się dostrzegać rzeczy małe i ulotne. Szukam skupienia w krajobrazach. Poddałam się procesowi poznawania włoskiej kultury, przyrody, architektury, tradycji w ich odświętnym i codziennym wymiarze.
Prowadzę stronę poświęconą tematyce włoskiej "Moje włoskie impresje", która jest bardzo subiektywnym spojrzeniem na Italię.
Piszę o tym, co mnie poruszyło, wywarło wrażenie, zatrzymało uwagę.  
Czasami jest to wydarzenie, bądź napotkana nowość, czasami niezwykłość  rzeczy małych.

Znane włoskie przysłowie mówi "Chi va piano, va sano e  va lontano"
(Ten kto idzie wolno dochodzi daleko). Jak daleko zajdę w drodze  do poznania Italii?
                                                  
                                                            Rzeka, która niesie mnie        
                                                  Fiume Mincio
                                  Ulubione krajobrazy                      

                 Jezioro, góry i stare drzewko oliwne na urwistym zboczu                                                  Zamek, co zawsze mnie wita                          
                                                     Castello Scaligero
                        
                             Lawenda, co lubi gorące lato jak ja      
                                          Bylina dla leniwych ogrodników
Jeśli chcesz więcej  wiedzieć o mnie, przeczytaj moją autoprezentację. 


Jestem  spod znaku Ryby. O wyborach  w moim życiu decyduje intuicja. Często chodzę z głową w chmurach, ale kiedy sytuacja wymaga powagi staję się racjonalistką. Mam artystyczną duszę i trochę talentu plastycznego. Jestem estetką, ale nie pedantką. Uznaję autorytety, ale lubię mieć swoje zdanie. Radość sprawia mi poznawanie nowych miejsc i ludzi. Relaksuję się przy ulubionej lekturze i pieczeniu ciasta. Moją pasja stało się pisanie i prowadzenie strony internetowej  MOJE WŁOSKIE IMPRESJE.  Preferuję  aktywny wypoczynek - najlepiej jazdę na rowerze i pływanie, bieganie. Lenistwem, które toleruję jest refleksyjne rozmyślanie i namarzanie marzeń. Kino jest po to, żeby mnie odrywać od codziennych spraw i  przenosić w świat iluzji i magii.  Nie mam ogródka, ale lubię pielęgnować  rośliny i otaczać się kwiatami. U innych cenię sobie kreatywność i siłę charakteru przypisaną ludziom, którzy na nowo  potrafią podnosić się z upadków. Są takie  dźwięki, które przypominają mi o tym, że w życiu najważniejsze jest samo życie, np.:  buczenie  latarni morskich, gwizd lokomotywy,  szum fal morskich,  pianie koguta, muzyka dzwonów na wieży, dźwięk sygnaturki, poranny świergot ptaków.    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz