Znajdziesz tu notatki z mojego życia w Italii. Dowiesz się, jak poznaję Włochy podczas wędrówek oraz w kontakcie z kulturą, literaturą i z wszystkim co włoskie. Opisuję swoje wrażenia z podróży bliższych i dalszych. Piszę o tym co mnie zaciekawiło, zatrzymało uwagę, skłoniło do refleksji. Zapraszam.

piątek, 19 maja 2017

Ci wspaniali mężczyźni w swych wspaniałych samochodach . Corso Millemiglia per auto d’epoca w Valeggio


Wczoraj w Valeggio w późnych godzinach popołudniowych  miało miejsce niecodzienne zdarzenie- przejazd  zabytkowych samochodów. Entuzjaści starej motoryzacji  mogli nacieszyć oczy widokiem nieprzebranej  ilości  starych modeli aut. I dla mieszkańców Valeggio była to okazja do wyjścia z domu, podziwiania eleganckich aut i stylizacji kierowców.  

A to wszystko za sprawą  rozpoczętego w  czwartek 18 maja  słynnego wyścigu Mille Miglia 2017. Organizatorem wyścigu, jak co roku, jest Automobile  Club Brescia. To  już 35 edycja tego cieszącego się międzynarodową sławą wyścigu, który potrwa  do niedzieli 21 maja. W wyścigu bierze udział 440 zawodników reprezentujących 36 krajów i 5 kontynentów. Auta zbudowane między rokiem 1927- 1957 najliczniej  reprezentują kierowcy z Ameryki, Japonii i Argentyny.Tradycyjnie trasa wyścigu zatoczy koło: Brescia- Rzym- Brescia. Wyścig podzielony jest na  cztery etapy. Wczorajszy pierwszy etap przebiegał trasą Brescia-Werona-Vicenza -Padwa.  Parco Giardino Sigurta   organizatorzy wyznaczyli na miejsce kontrolne dla kierowców na trasie z Bresci do Werony, stąd ta niecodzienna atrakcja i niezwyczajni goście w Valeggio.     
2 komentarze:

  1. Piękne samochody, cacuszka o pieknych, obłych kształtach, jestem pod wrażeniem :)

    OdpowiedzUsuń