Znajdziesz tu notatki z mojego życia w Italii. Dowiesz się, jak poznaję Włochy podczas wędrówek oraz w kontakcie z kulturą, literaturą i z wszystkim co włoskie. Opisuję swoje wrażenia z podróży bliższych i dalszych. Piszę o tym co mnie zaciekawiło, zatrzymało uwagę, skłoniło do refleksji. Zapraszam.

piątek, 15 września 2017

Koktajle owocowe z kiwiOwoce kiwi  dojrzewają we wrześniu, na  szczęście w sprzedaży  są dostępne  przez cały rok. Wybieram owoce twarde i pozbawione przebarwień. Jeśli po naciśnięciu palcem lekko ustąpi, to znaczy że jest dojrzałe. Niedojrzałe owoce przechowuję w torebce papierowej w temperaturze pokojowej.
Preferuję  kwaśne smaki, a więc kiwi z dużą zawartością witaminy C jest na mojej liście owoców ulubionych. A kiedy  do walorów smakowych dołożyć zdrowotne właściwości i wartości odżywcze to tym bardziej  kiwi zjadam ze smakiem i włączam na stałe do codziennej diety.


Najczęściej  dodaję, pokrojone w kostkę kiwi do owsianki, albo  robię  gęste koktajle. Aby pozbyć się goryczy  przy połączeniu z mlekiem, jogurtem czy kefirem  wrzucam owoc na kilka minut do wrzątku, by unieczynnić enzym powodujący rozkład białka. 
Proponuję kilka wypróbowanych przepisów na  gęste koktajle z kiwi,  albo jak kto woli smoothie. Koktajle z kiwi wspomagają odchudzanie, detoksykację wątroby i podnoszą odporność organizmu, warto więc włączyć napój do codziennej diety. Polecam J 

Koktajl z kiwi z mlekiem
4 owoce kiwi
2 łyżki cukru waniliowego
1 szklanka jogurtu
2 szklanki mleka 
4 kostki lodu

Koktajl z kiwi i selera naciowego
3 łodygi selera naciowego
2 owoce kiwi
2 banany
woda wg upodobań

Koktajl z kiwi, jabłkiem i selerem naciowym 
1/2 limonki  obranej ze skórki 
1 – 2 gałązki selera naciowego
1 owoc kiwi 
1 jabłko

Koktajl z kiwi , mandarynki i  pietruszki
450g jogurtu
3 sztuki kiwi
1 mandarynka
garść pietruszki
1,5 łyżki siemienia
kilka listków mięty 1 komentarz:

  1. Koktajl z kiwi, jabłkiem i selerem naciowym - przetestowane. Pycha.

    OdpowiedzUsuń